Masz pytania? Zadzwoń: 787 877 971

DARMOWA DOSTAWA powyżej 199zł! | GWARANCJA 24 MIESIĄCE

Recenzja inteligentnego dozownika karmy Petoneer Nutri Vision Mini

Każdy właściciel psa lub kota wiele razy borykał się z pytaniem czy jego pupil zostając sam w domu jest grzeczny i bezpieczny. Wiele problemów pojawiało się także z dawkowaniem jedzenia podczas naszej wielogodzinnej nieobecności by uniknąć zjedzenia całej porcji na raz przez naszego psa czy kota.  Firma Petoneer wyszła naprzeciw miłośnikom czworonogów pozostawiającym swoje psy i koty same w domu. Utworzyli wyposażony w kamerę, inteligentny podajnik Nutri Vision Mini Feeder.

 

 

Opakowanie i zawartość zestawu

Produkt otrzymujemy w białym, stosunkowo niedużym kartoniku. Wszystkie opisy są w języku chińskim oraz angielskim. Na opakowaniu znajdują się także bardzo przejrzyste piktogramy co sprawia, że zapoznanie się z zawartością pudełka oraz możliwościami sprzętu nie powinno przysporzyć problemów. Dotyczy to także tych użytkowników, którzy nie posługują się językiem angielskim.

 

 

Na jednym z boków kartonika znajduje specyfikacja produktu, kod QR oraz cenna informacja, że aplikacja powiązana z produktem jest dedykowana zarówno dla urządzeń posiadających App Store oraz Google Play.

 

 

Po otwarciu kartonika ukazuje nam się dobrze zabezpieczony przy pomocy styropianu podajnik na karmę wraz z kompatybilną miseczką. Po otworzeniu górnego wieczka znajdujemy instrukcję obsługi, kabel oraz woreczek z substancją pochłaniającą wilgoć. Ten ostatni woreczek ważne by umieścić w urządzeniu przed użyciem.

 

 

Montaż środka pochłaniającego wilgoć w specjalnie zaprojektowanym miejscu przebiega w kilka sekund, a specjalne sitko zapobiega dostaniu się substancji suszącej do karmy. Zabieg wymiany osuszacza należy powtarzać raz na miesiąc, żeby karma pupila zawsze pozostawała świeża.

 

 

Zasilanie

Urządzenie zasilane jest standardowo przy pomocy dołączonego w zestawie kabla. Na wypadek wyjątkowych sytuacji takich jak na przykład przerwa w dostawie energii urządzenie wyposażone jest w zasilanie awaryjne – można umieścić w nim 4 baterie LR14. Jest to niebywały komfort, ponieważ nie będziemy musieli martwić się lub wracać z podróży, gdy w domu zabraknie prądu.

Dzięki temu rozwiązaniu nasz pupil będzie zawsze nakarmiony na czas. Baterie nie są zawarte w zesawie. Minusem jest fakt, że otrzymujemy jedynie kabel bez zasilacza. Bez problemu jednak możemy sobie poradzić z tą niedogodnością, ponieważ kabel zawiera popularne wejście USB.

 

 

Wygląd i specyfikacja

Całość urządzenia posiada nowoczesny design oraz zachowana jest w biało-szarej kolorystyce co sprawia, że podajnik będzie wyglądał dobrze w każdym rodzaju wnętrz. Bez problemu możemy ustawić go w widocznym, dogodnym dla nas miejscu naszego domu.

 

 

Na górze podajnika znajduje się naklejka z szybką oraz skróconą instrukcją jak otworzyć, zamknąć i napełnić pojemnik. Z przodu, nad miską z karmą znajdują się: otwór z kamerą, guzik służący do manualnego dozowania karmy oraz diody – jedna w białym kolorze – sygnalizująca, że urządzenie jest połączone z Wi-Fi, a druga czerwona, która zapala się sygnalizując, że jedzenie w podajniku się kończy.

 

 

Nutri Vision Mini posiada także antypoślizgowe nóżki co sprawia, że podajnik stoi stabilnie i nie ma możliwości przesunięcia go przez zwierzę podczas jedzenia. Trudne także jest jego przewrócenie. Dodatkowym atutem jest blokada górnej pokrywy, co sprawia, że zwierzę nie jest w stanie samo otworzyć pojemnika i zjeść dodatkowej, nieprzeznaczonej dla niego w danym momencie porcji jedzenia.

 

 

Pojemność podajnika to 2,6l, więc wypełniając cały pojemnik możemy zapewnić małemu psu lub kotu jedzenie na 10-15 dni. Dzięki silikonowej uszczelce oraz osuszaczowi zamontowanemu w urządzeniu karma zachowuje świeżość przez wiele dni. Nie trzeba także bać się, ze pokarm się zablokuje i nie zostanie podany. Silnik i konstrukcja urządzenia zostały tak skonstruowane, że zablokowanie się pokarmu jest bardzo mało prawdopodobne, ale jeśli jednak by się tak stało to natychmiast wysyłane jest powiadomienie do naszej aplikacji.

 

 

Aplikacja na smartphone

Dzięki aplikacji, którą możemy w łatwy i szybki sposób pobrać na nasz telefon, mamy możliwość nie tylko kontrolować karmienie naszego pupila, ale także cały czas mieć go na oku. Konfiguracja aplikacji przebiega bardzo sprawnie, a na telefonie wyświetlane są poszczególne instrukcje.

 

 

 

 

Dzięki aplikacji możemy dbać o dietę naszego psa lub kota. Mamy możliwość ustawienia godzinowego harmonogramu karmienia oraz dostosowania wydawanej ilości porcji. Poprzez aplikację możemy także wydać „ręcznie” porcję karmy używając opcji „ekspresowe karmienie”.

Minusem zdalnego karmienia jest fakt, że producent nie zamieścił informacji jaką wagę ma jedna wydawana z urządzenia porcja. Oczywiście możemy sami zważyć jedną wydawaną porcję karmy i według tego dostosować plan karmienia, ale przy tak dopracowanym w wielu aspektach urządzeniu sam nasuwa się wniosek, że przydałoby się móc ustawiać wydawanie porcji według określonej wagi.

 

 

 

Inną funkcją, którą posiada Nutri Vision Mini to obserwowanie naszego pupila w rozdzielczości HD z polem widzenia 130o. Kamera daje nam możliwość oglądania obrazu oraz słuchania dźwięków dochodzących z miejsca, gdzie ustawiony jest podajnik. Dzięki temu możemy nadzorować kiedy, jak szybko i w jakiej ilości nasz pupil zjada karmę. Możemy także kontrolować jego zachowanie gdy jest sam. Szczególnie przydatne jest to w przypadku szczeniaków lub kociaków, które jak wiemy często się nudzą będąc same, a w wyniku nudy potrafią nie tylko zniszczyć mieszkanie, ale także sprawiać zagrożenie samym sobie mimo wszelkich zabezpieczeń stworzonych przez opiekuna.

Urządzenie daje w takich momentach możliwość reakcji, ponieważ nie tylko możemy obserwować i słuchać naszego pupila, ale także do niego mówić! Dzięki aplikacji jesteśmy w stanie także robić zdjęcia i nagrywać krótkie filmy z naszym pupilem w roli głównej. Jedyną niedogodnością, którą widać to to, że kamera nie zdaje egzaminu wieczorami, gdy pomieszczenie nie jest dodatkowo oświetlone. Powinniśmy więc pamiętać, ze w sytuacjach, kiedy chcemy mieć naszego pupila na oku przez 24h należy pozostawić włączone światło lub dodatkową lampkę (lub włączyć ją zdalnie ;)).

 

 

Podsumowanie

Moim zdaniem Nutri Vision Mini zdaje egzamin rewelacyjnie, poza malutkimi wadami posiada wiele ogromnych plusów. To jeden z niewielu sprzętów na rynku tak łatwy w obsłudze, posiadający równocześnie tak dużo przydatnych funkcji. A co najważniejsze – nowoczesność oraz użyteczność idą w parze z niesamowitą jakością. Z czystym sumieniem polecam to urządzenie wszystkim właścicielom kotów lub małych psów. Sprzęt ułatwia karmienie psa / kota i zapewnia spokój opiekunowi, który pozostawia zwierzę samo w domu.

Nutri Vision Mini jest więc przyjazne zarówno czworonogom jak i ich opiekunom.

 

 

Wady:

  • brak zasilacza (jedynie kabel USB)
  • brak informacji o wadze jednej porcji pożywienia

Zalety:

  • możliwość zaprogramowania planu karmienia
  • dioda informująca, że pożywienie sią kończy
  • prosta, intuicyjna obsługa
  • kamera oraz 2 – kierunkowe audio
  • możliwość robienia zdjęć i nagrywania krótkich filmów
  • możliwość zasilania dodatkowego za pomocą baterii
Darmowa wysyłka

Dla zamówień powyżej 199zł

30 dni na zwrot

30 dni na darmowy zwrot

Gwarancja 24 miesiące

Polska dystrybucja i serwis

Bezpieczne płatności

BLIK / PayNow / Raty 0% / PayPo