Masz pytania? Zadzwoń: 787 877 971

DARMOWA DOSTAWA powyżej 199zł! | GWARANCJA 24 MIESIĄCE

Kompleksowy poradnik : jak utrzymać świeżość karmy dla zwierząt?

Utrzymanie świeżości karmy dla zwierząt jest kluczowe dla zdrowia i dobrostanu Twojego pupila. Świeża karma nie tylko smakuje lepiej, ale także zachowuje pełną wartość odżywczą, niezbędną dla zdrowia Twojego zwierzaka. W tym artykule przedstawimy kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci zachować świeżość karmy dla Twojego pupila.

Wybór odpowiedniego opakowania

Używaj szczelnie zamykanych pojemników, które zapobiegają dostępowi powietrza. Mogą to być specjalne pojemniki na karmę dla zwierząt, słoiki z uszczelkami lub plastikowe pojemniki z pokrywkami. Szczelne zamknięcie pomaga utrzymać karmę suchą i chroni ją przed dostępem wilgoci oraz szkodników.

Trzymaj karmę w oryginalnym opakowaniu i umieszczaj je w zamykanym pojemniku. Oryginalne opakowanie jest zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić optymalne warunki przechowywania. Dzięki temu karma dłużej zachowuje świeżość.

Przechowywanie w odpowiednich warunkach

Przechowuj karmę w chłodnym, suchym miejscu. Wysoka temperatura i wilgotność mogą przyspieszyć psucie się karmy. Idealna temperatura przechowywania to 10-20°C. Unikaj przechowywania karmy w garażu lub na strychu, gdzie temperatury mogą znacznie się wahać.

Bezpośrednie światło słoneczne może podnosić temperaturę karmy i wpływać na jej jakość. Trzymaj pojemniki z karmą z dala od okien i miejsc nasłonecznionych. Promienie UV mogą degradować składniki odżywcze w karmie.

Karma powinna być przechowywana w suchym miejscu. Wilgoć może prowadzić do rozwoju pleśni i bakterii. Upewnij się, że pojemnik jest szczelnie zamknięty, aby chronić karmę przed wilgocią. W przypadku przechowywania w miejscach o wysokiej wilgotności, rozważ użycie osuszaczy.

Regularne sprawdzanie karmy

Regularnie sprawdzaj datę ważności na opakowaniu karmy. Każde opakowanie karmy powinno mieć wyraźnie oznaczoną datę ważności. Przed zakupem upewnij się, że data jest odległa, a po otwarciu opakowania kontroluj, ile czasu minęło od tej daty. Jeśli otwierasz nowe opakowanie karmy, warto zapisać datę otwarcia na opakowaniu lub w kalendarzu. Pozwoli to lepiej śledzić czas, w którym karma jest używana i zminimalizuje ryzyko podania przeterminowanego jedzenia.

Przed podaniem karmy, zawsze sprawdzaj jej wygląd i zapach. Jeśli zauważysz pleśń, zmiany w kolorze lub nieprzyjemny zapach, wyrzuć karmę. Lepiej dmuchać na zimne, niż ryzykować zdrowie swojego pupila.

Używanie odpowiednich akcesoriów

Używaj czystych misek i łyżek do nakładania karmy. Resztki starej karmy mogą szybko się psuć i zanieczyszczać świeżą karmę. Regularnie myj naczynia, aby zapobiec rozwojowi bakterii.

Korzystaj z zakrętek lub klipsów do zamykania opakowań, jeśli nie używasz dodatkowych pojemników. To dodatkowa warstwa ochrony przed powietrzem i wilgocią. Pomaga to także zachować aromat karmy.

Kupowanie odpowiednich ilości karmy

Kupuj tylko tyle karmy, ile Twój zwierzak jest w stanie spożyć w przeciągu kilku tygodni. Unikniesz w ten sposób sytuacji, w której karma się przeterminuje lub straci świeżość. Lepiej kupować mniejsze opakowania częściej niż jedno duże rzadko.

Jeśli Twój pupil jest niewielkich rozmiarów, rozważ zakup mniejszych opakowań karmy, które szybciej zużyjesz, zachowując ich świeżość. Małe opakowania są także bardziej praktyczne do przechowywania i łatwiejsze do zamknięcia.

Nasze propozycje 

Uniwersalnym rozwiązaniem, które zapewnia przechowywanie karmy w najlepszy możliwy sposób – z dala od wilgoci i bakterii, jest Inteligentny pojemnik próżniowy do przechowywania karmy Pawbby. Dzięki aplikacji możesz monitorować aktualną temperaturę i wilgotność pokarmu . Dowiesz się także jaki jest aktualny poziom naładowania modułu próżniowego i zyskasz też dostęp do czytelnych wykresów prezentujących historię pomiarów. Co więcej, jeśli warunki w pojemniku będą nieprawidłowe, natychmiast otrzymasz odpowiednie powiadomienie. Konstrukcja pojemnika została wykonana z wysokiej jakości materiałów i jest naprawdę prosta w użyciu.

Link do produktu : https://smartpupil.pl/p/inteligentny-pojemnik-prozniowy-do-przechowywania-karmy-pawbby/

 

 

Darmowa wysyłka

Dla zamówień powyżej 199zł

30 dni na zwrot

30 dni na darmowy zwrot

Gwarancja 24 miesiące

Polska dystrybucja i serwis

Bezpieczne płatności

BLIK / PayNow / Raty 0% / PayPo